dobór stanika

Jak dobrać odpowiedni biustonosz do danej kreacji – ściągawka ze stylu

Dobry styl komponowania kreacji uwzględnia nie tylko widoczne elementy garderoby, lecz także bieliznę, która dobrana w odpowiedni sposób zapewnia zarówno komfort, jak i estetyczną prezencję. Poniżej kilka wskazówek, jak dobrać model biustonosza do danej odzieży – dopasuj stanik do ubrania i ciesz się swobodą oraz ładnym wyglądem.

Biustonosz bardotka lub balkonetka

To jedne z najpopularniejszych modeli staników – ich celem jest delikatne uniesienie biustu, czego efektem staje się wyeksponowanie jego górnej części. Ten rodzaj biustonosza sprawdza się przy głębokich dekoltach, okazuje się więc dobrą propozycją do wieczorowych kreacji – atutem staje się także możliwość wyboru bardotki bez ramiączek, co doskonale pasuje do sukienek z odkrytymi ramionami.

Biustonosz typu krzyżak

Ten model stanika charakteryzuje się krzyżującymi się na plecach ramiączkami – z tego względu wydaje się idealny do topów, bokserek oraz koszulek sportowych bez rękawów. Jeśli kobiecie zależy na wolnych ramionach powinna wybrać ten rodzaj biustonosza.

Biustonosz bezszwowy

Model, który pozbawiony jest szwów, mogących odcinać się w widoczny sposób pod niektórymi elementami odzieży – sprawdzi się jako bielizna pod bluzki obcisłe lub wykonane z cienkich i delikatnych materiałów. Brak widocznych szwów zapewni wysoką jakość wizualną każdej kreacji, wpływając również na komfort kobiety.

Biustonosz typu push up

Rodzaj stanika, którego celem jest wyeksponowanie biustu i jego optyczne powiększenie – sprawdza się w odniesieniu do kobiet z małymi piersiami, w połączeniu z bluzkami lub sukienkami z głębokim dekoltem.

Sportowy bez fiszbinowy biustonosz

Jest to jeden z najbardziej wygodnych staników, dostępnych w sklepach z bielizną – wydaje się adekwatny w przypadku uprawiania sportów, wizyty na siłowni czy treningu. Ten model biustonosza jest miękki i pozbawiony jest wszelkich usztywnień, daje więc możliwość odpoczynku dla piersi.

Warto pamiętać, że dobranie biustonosza do kreacji stanowi kluczowe zagadnienie, które każda kobieta powinna zgłębić – świadomość roli bielizny ukazuje bowiem jej wpływ na całość kompozycji stylistycznej, której estetyka może zostać zaburzona nieodpowiednio dopasowanym biustonoszem.

Leave a Comment